Opisywanie hobby w CV – jak to poprawnie zrobić?

CV

Chciałbyś, aby Twoje hobby zwróciło uwagę potencjalnego pracodawcy? Postaraj się opisać je w taki sposób, aby ukazać swoje umiejętności i kompetencje. Nie bój się precyzyjnego określania swoich pasji – dzięki temu udowodnisz, że świetnie orientujesz się w wybranej dziedzinie.

Hobby związane ze stanowiskiem

Warto pamiętać o umieszczeniu w CV informacji o hobby przydatnym w nowej pracy. Przykładowo, osoba aplikująca na stanowisko kucharza we włoskiej restauracji może wspomnieć, że jej pasją jest gotowanie dań makaronowych lub tworzenie nowych przepisów pizzy. Aby z kolei pochwalić się umiejętnością analitycznego myślenia, można uwzględnić w zainteresowaniach grę w szachy, która będzie znamiennym potwierdzeniem posiadanych zdolności. Można również za pomocą swojego hobby podkreślić na przykład kompetencje związane z pracą w grupie. Jeśli uwielbiasz grę w piłkę nożną lub koszykówkę, potencjalny pracodawca połączy Twoją pasję z umiejętnością pracy zespołowej.

Jakie hobby zapewni Ci atrakcyjność?

W CV należy pamiętać o doprecyzowaniu informacji na temat posiadanego hobby. Pisząc o podróżowaniu, słuchaniu muzyki czy czytaniu książek, należy uściślić swoje zainteresowania. Można przedstawić siebie jako wiernego fana bluesa z lat 60. lub miłośnika prozy Gombrowicza. Z kolei sympatycy dalekich podróży powinni wspomnieć o swoich ulubionych destynacjach.

Nie staraj się wyróżnić na siłę

Bardzo ważne jest, aby w CV umieszczać wyłącznie prawdziwe informacje, także w kontekście zainteresowań. Nie należy na siłę wymyślać oryginalnego hobby, ponieważ podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą paść pytania dotyczące nietypowych pasji. Szczególnie ryzykowna okaże się sytuacja, gdy rekruter będzie prawdziwym pasjonatem umieszczonych w CV zainteresowań.

Dokładnie opisane i sprecyzowane hobby w CV może być szansą na zdobycie intratnej posady. Warto za pomocą swoich pasji przekonać pracodawcę do zawodowych kompetencji. Należy pamiętać, aby nie wymyślać fikcyjnych zainteresowań.

Sprawdź także:
https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/jak-zarzadzac-roznymi-pokoleniami-w-zespole-poznaj-sprawdzone-zasady/