Czym się zajmujemy?

Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów CM zwany potocznie Biurem Karier działa po to, aby pomagać studentom i absolwentom w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy. Studia to najlepszy czas na rozmaite działania, które pogłębiają Twoją wiedzę, doświadczenie i ułatwią Ci później wyróżnienie się z rzeszy podobnych do Ciebie absolwentów.
Nie czekaj, aż skończysz studia, przyjdź do nas już dziś i zobacz, w czym możemy Ci pomóc.

Jak pomagamy studentom i absolwentom?

  1. Zbieramy i udostępniamy oferty pracy krajowej i zagranicznej. Możesz je znaleźć na stronie internetowej Biura Karier oraz przejrzeć bazę danych dostępną na miejscu. Studentom zarejestrowanym w bazie Biura Karier, przesyłamy oferty pracy na skrzynkę mailową. Rejestrując się, możesz określić jaką pomocą jesteś zainteresowany oraz jakiej pracy szukasz (gdzie, w jakiej branży, w jakim zakresie).
  2. Możesz spotkać się z doradcą zawodowym który, podczas indywidualnej rozmowy doradczej, pomoże Ci określić Twoje predyspozycje zawodowe i wskaże najodpowiedniejszą ścieżkę kariery zawodowej. Rozmowa z pomoże Ci, określić Twoje mocne strony i ewentualne braki oraz wskaże jak je zlikwidować. Doradca pomoże Ci również zapoznać się z Twoimi potrzebami, z punktu widzenia rynku pracy i wskaże jak i gdzie uzyskać wsparcie. Na rozmowie z doradcą dowiesz się o innych działaniach prowadzonych przez Biuro Karier i wspólnie z nim podejmiesz decyzję, z których działań powinieneś skorzystać, by jak najwięcej zyskać.
  3. Zbieramy i udostępniamy informacje o wydarzeniach na lokalnym rynku pracy.
  4. Organizujemy prezentacje, sympozja oraz targi pracy. Tego typu inicjatywy dają okazję do bezpośredniego spotkania z pracodawcą. Dzięki temu masz szansę na bliższe poznanie warunków panujących w danej firmie oraz oczekiwań pracodawców wobec przyszłych pracowników. Podczas bezpośrednich spotkań z przedstawicielami firm, masz też okazję nawiązać osobisty kontakt i dowiedzieć się o możliwościach pracy i postępowaniu kwalifikacyjnym.
  5. Organizujemy dodatkowe, nieobowiązkowe praktyki zawodowe dla studentów CM. Nic tak bardzo nie przybliży Ci pełnego obrazu i charakteru pracy, jak możliwość jej poznania poprzez praktyki. Będziesz miał okazję by poczuć się jak pracownik firmy i przy okazji zweryfikować swoje umiejętności, nabyte nie tylko na uczelni, ale także interpersonalne.
  6. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dobre CV i list motywacyjny. Dokumenty aplikacyjne, są pisemną wizytówką każdego pracownika. Pomagamy, więc studentom w zredagowaniu tych dokumentów, by zwiększyć ich atrakcyjność na rynku pracy. W siedzibie Biura Karier możesz skorzystać z komputera i na miejscu napisać CV, list motywacyjny i inne dokumenty, na bieżąco uzyskując wskazówki od doradcy zawodowego.
  7. Prowadzimy zajęcia warsztatowe. Warsztaty to spotkania, podczas których przekazujemy uczestnikom wiedzę na wybrane tematy. Za pomocą różnego rodzaju ćwiczeń, burzy mózgów i dyskusji konfrontują swoje spostrzeżenia z innymi uczestnikami, a przede wszystkim utrwalają sobie nową wiedzę i umiejętności. Zajęcia obywają się w grupach 10 osobowych. Każdy uczestnik warsztatu, otrzymuje certyfikat jego ukończenia. Warsztaty prowadzą doradcy zawodowi oraz psycholodzy.

Jak pomagamy pracodawcom?