1 2 »

Informujemy, że z dniem 19 czerwca br. została uruchomiona e-obiegówka w kampusie bydgoskim

Obiegówka w nowej formie uwzględnia rozliczenie z Biblioteką, Biurem Karier Collegium Medicum UMK oraz częściowo z Działem Księgowości CM (tylko w zakresie opłat związanych z tokiem nauczania).

  • Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 4 czerwca 2020 r. w sprawie procedury nadawania tytułu zawodowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu po wydaniu decyzji o nadaniu tytułu zawodowego, pracownik dziekanatu uruchamia elektroniczną kartę obiegową studenta.

  • Student zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na pytania po zalogowaniu się do systemu USOSweb wybierając kolejno z menu zakładkę „dla wszystkich” i „obiegówki”.

Uwaga: e-obiegówka nie uwzględnia rozliczenia z Domami Studenckimi zarówno w kwestii opłat jak i dopełnia formalności związanych z zamieszkiwaniem. Jeżeli student zamieszkiwał w DS-ie, w sprawie rozliczenia zobowiązany jest kontaktować się indywidualnie z Kierownikiem danego akademika.

CV

Chciałbyś, aby Twoje hobby zwróciło uwagę potencjalnego pracodawcy? Postaraj się opisać je w taki sposób, aby ukazać swoje umiejętności i kompetencje. Nie bój się precyzyjnego określania swoich pasji – dzięki temu udowodnisz, że świetnie orientujesz się w wybranej dziedzinie.

Hobby związane ze stanowiskiem

Warto pamiętać o umieszczeniu w CV informacji o hobby przydatnym w nowej pracy. Przykładowo, osoba aplikująca na stanowisko kucharza we włoskiej restauracji może wspomnieć, że jej pasją jest gotowanie dań makaronowych lub tworzenie nowych przepisów pizzy. Aby z kolei pochwalić się umiejętnością analitycznego myślenia, można uwzględnić w zainteresowaniach grę w szachy, która będzie znamiennym potwierdzeniem posiadanych zdolności. Można również za pomocą swojego hobby podkreślić na przykład kompetencje związane z pracą w grupie. Jeśli uwielbiasz grę w piłkę nożną lub koszykówkę, potencjalny pracodawca połączy Twoją pasję z umiejętnością pracy zespołowej.

Jakie hobby zapewni Ci atrakcyjność?

W CV należy pamiętać o doprecyzowaniu informacji na temat posiadanego hobby. Pisząc o podróżowaniu, słuchaniu muzyki czy czytaniu książek, należy uściślić swoje zainteresowania. Można przedstawić siebie jako wiernego fana bluesa z lat 60. lub miłośnika prozy Gombrowicza. Z kolei sympatycy dalekich podróży powinni wspomnieć o swoich ulubionych destynacjach.

Nie staraj się wyróżnić na siłę

Bardzo ważne jest, aby w CV umieszczać wyłącznie prawdziwe informacje, także w kontekście zainteresowań. Nie należy na siłę wymyślać oryginalnego hobby, ponieważ podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą paść pytania dotyczące nietypowych pasji. Szczególnie ryzykowna okaże się sytuacja, gdy rekruter będzie prawdziwym pasjonatem umieszczonych w CV zainteresowań.

Dokładnie opisane i sprecyzowane hobby w CV może być szansą na zdobycie intratnej posady. Warto za pomocą swoich pasji przekonać pracodawcę do zawodowych kompetencji. Należy pamiętać, aby nie wymyślać fikcyjnych zainteresowań.

Sprawdź także:
https://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/jak-zarzadzac-roznymi-pokoleniami-w-zespole-poznaj-sprawdzone-zasady/

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Bydgoszczy zaprasza do projektu osoby pracujące (z powiatu bydgoskiego, nakielskiego, inowrocławskiego i żnińskiego), powyżej 29 roku życia znajdujące się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy (np. zatrudnione na umowę krótkoterminową, cywilnoprawną lub zarabiające minimalne wynagrodzenie).

OFERUJEMY: Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej (wsparcie w wysokości do 23050 zł oraz dodatkowo finansowe wsparcie pomostowe (6 x 1650 zł/mc). Więcej: https://pte.bydgoszcz.pl/projekty/nowy-start-program-przedefiniowania-sciezki-zawodowej-dla-osob-pracujacych-w-trudnej-sytuacji/4809-2/

HARMONOGRAM SPOTKAŃ INFORMACYJNO-REKRUTACYJNYCH (realizowanych online w ramach II naboru):
Spotkania rekrutacyjno-promocyjne realizowane będą za pośrednictwem profilu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/nowystartPTE w terminach:

1) 29.05.2020 r. o godzinie 14.00-16.00
2) 03.06.2020 r. o godzinie 14.00-16.00

02.06.2020

Zapraszamy!

90 dni studenckich wakacji – to nie tylko odpoczynek, to też czas na nowe znajomości i nowe doświadczenia.
Taką możliwość już od wielu lat oferuje studentom Program “PROJEKTOR – wolontariat studencki”.
W wakacje PROJEKTOR proponuje studentom wyjazd do małych miejscowości,
aby dzielić się swoją pasją. Wolontariusz może spędzić 4 lub 5 dni z przyjaciółmi
w pięknych zakątkach Polski. Projekt wakacyjny to 5 godzin lekcyjnych dziennie,
a po zajęciach możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji, poznawania okolic
bez ponoszenia kosztów.

Dlaczego za darmo?
Szkoła zapewnia wyżywienie oraz nocleg, a za dojazd i materiały na projekt student otrzymuje zwrot kosztów z PROJEKTORA.
Co można robić na projekcie?
Wolontariusze PROJEKTORa zazwyczaj realizują projekty artystyczne, sportowe, animacyjno-integracyjne oraz dotyczące nauk ścisłych. Student może zrealizować autorski projekt lub zainspirować się pomysłami jakie znajdzie na platformie PROJEKTORA (app.projektor.org.pl).
Dlaczego warto?
- Opcja wakacji za darmo.
- Możliwość odwiedzenia pięknych zakątków Polski.
- Można zabrać znajomych i spędzić czas z przyjaciółmi.
- To oryginalny pomysł na zrobienie czegoś nietuzinkowego i niecodziennego
- odpoczynek od rutyny – po to są wakacje!
- Benefity – aktywność jest nagradzana w programie punktowym PROJEKTORa
- Zabawa – można wziąć udział w grze “Projektor Play&Go” i wygrać zwrot kosztów biletów weekendowych, co umożliwia przedłużenie wspólnych wakacji
i dalszą podróż.

Jak to działa?
Zajrzyj na stronę (link poniżej). Znajdziesz tu mapę z lokalizacjami, które możesz odwiedzić i informacje jak krok po kroku zrealizować projekt wakacyjny
w PROJEKTORze.
http://projektor.org.pl/ogarnij-patent-na-wakacje/

Flow Motion Studio Pilates i trening funkcjonalny przyjmie studentów na praktyki.
Oferta praktyk dla studentów kierunków:
*finanse i rachunkowość
* psychologia w biznesie
* marketing i zarządzanie
* dietetyka
* fizjoterapia
* administracja
* AWF
* coaching
* pielęgniarstwo/ położnictwo
* kosmetologia.
Więcej informacji tel. 517 080 887.

1 2 »