Biuro Karier Collegium Medicum UMK

Kontaktul. M. Curie Skłodowskiej 9, 85-094 Bydgoszcz
tel.: (52) 585-36-97
e-mail: biurokarier@cm.umk.pl

Czym się zajmujemy?

Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów CM zwany potocznie Biurem Karier działa po to, aby pomagać studentom/absolwentom w znalezieniu idealnego dla siebie miejsca na rynku pracy. Studia to najlepszy czas na rozmaite działania, które pogłębiają Twoją wiedzę, doświadczenie i ułatwią Ci później wyróżnienie się z rzeszy podobnych do Ciebie absolwentów.
Nie czekaj, aż skończysz studia, przyjdź do nas już dziś i zobacz, w czym możemy Ci pomóc.

Jak pomagamy studentom i absolwentom?

  1. Zbieramy i udostępniamy poprzez stronę oraz funpage na FB oferty pracy, praktyk, szkoleń i innych istotnych informacji z rynku pracy.
  2. Oferujemy wsparcie indywidualne. Rejestrując się w Biurze Karier możesz określić jaką pomocą jesteś zainteresowany. Podczas spotkania z doradcą zawodowym, w trakcie indywidualnej rozmowy doradczej, możesz określić swoje predyspozycje zawodowe i znaleźć najodpowiedniejszą ścieżkę kariery zawodowej. Konsultacje pomogą określić Twoje mocne strony i  możliwości rozwoju oraz potrzeby dotyczące  miejsca pracy.
  3. Organizujemy prezentacje, sympozja oraz targi pracy. Tego typu inicjatywy dają okazję do bezpośredniego spotkania z pracodawcą. Dzięki temu masz szansę na bliższe poznanie warunków panujących w danej firmie oraz oczekiwań pracodawców wobec przyszłych pracowników. Podczas bezpośrednich spotkań z przedstawicielami firm, masz też okazję nawiązać osobisty kontakt i dowiedzieć się o możliwościach pracy i postępowaniu kwalifikacyjnym.
  4. Organizujemy dodatkowe, nieobowiązkowe praktyki zawodowe dla studentów CM. Nic tak bardzo nie przybliży Ci pełnego obrazu i charakteru pracy, jak możliwość jej poznania poprzez praktyki. Będziesz miał okazję by poczuć się jak pracownik firmy i przy okazji zweryfikować swoje umiejętności, nabyte nie tylko na uczelni, ale także interpersonalne.
  5. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dobre CV i list motywacyjny. Dokumenty aplikacyjne, są pisemną wizytówką każdego pracownika. Pomagamy, więc studentom w zredagowaniu tych dokumentów, by zwiększyć ich atrakcyjność na rynku pracy. W siedzibie Biura Karier możesz skorzystać z komputera i na miejscu napisać CV, list motywacyjny i inne dokumenty, na bieżąco uzyskując wskazówki od doradcy zawodowego.
  6. Prowadzimy zajęcia warsztatowe. Warsztaty to spotkania, podczas których przekazujemy uczestnikom wiedzę na wybrane tematy. Za pomocą różnego rodzaju ćwiczeń, burzy mózgów i dyskusji konfrontują swoje spostrzeżenia z innymi uczestnikami, a przede wszystkim utrwalają sobie nową wiedzę i umiejętności. Zajęcia obywają się w grupach max 10 osobowych. Warsztaty prowadzą doradcy zawodowi oraz psycholodzy.